inspirational

Anunțuri

Proiect partener in arta!

Esti student la arte?
Traiesti in Europa?
Vrei sa iti faci arta disponibila pentru o persoana in saracie?

Atunci de TINE este nevoie!

Daca esti interesat de problemele sociale curente, daca esti constient de lupta impotriva saraciei, daca esti gata de o aventura umana… acest proiect este pentru tine! Tema acestui proiect european este: (IN)VIZIBIL

Deadline: 15 Octombrie 2010

Mai multe detalii la:
http://www.2010againstpoverty.eu/artpartnerproject/

Incluziunea activa a tinerilor: Angajabilitatea ca instrument impotriva excluziunii si saraciei

Consiliul European a adoptat in luna mai o Rezolutie care sa incurajeze integrarea tinerilor pe piata muncii. Conform acestui document, o mai buna includere a tinerilor in societate si participarea lor deplina si activa pe piata muncii, pe langa accesul la o educatie de calitate si la protectie si serviciii sociale, sunt instrumente esentiale in reducerea saraciei si imbunatatirea calitatii vietii si a coeziunii sociale.

Rezolutia Consiliului scoate in evidenta rolul crucial al tinerilor in prosperitatea Europei, precum si natura transsectoriala a chestiunilor legate de tineret si subliniaza faptul ca aportul politicii de tineret trebuie sa fie integrat pe deplin in strategia Europa 2020.

Textul integral al Rezolutiei este disponibil la adresa:
http://register.consilium.europa.eu/pdf/en/10/st09/st09018.en10.pdf

ceva vesti de la Brussels

Consiliul a adoptat pe date de 11 mai ac o rezolutie care sa incurajeze integrarea cat mai buna a tinerilor in piata muncii. Potrivit acestui document o mai buna includere in viata activa a societatii a tinerilor este un element esential pentru a reduce saracia si pentru a imbunatatii calitatea vietii si a coeziunii sociale.

Detalii puteti avea citind Rezolutia Consiliului

Facebook..

Daca nu puteti sa va saturati de noi suntem si pe facebook!

Tineret InActiune | Creează-ți o insignă

Rezultate selectie! – nu e gluma…

Inscrierile s-au terminat …

Selactia la fel!

In primul rand vrem sa multumim tuturor celor care au fost interesati de evenimentul nostru – toti celor 260!

Selectia nu a fost deloc usoara la un astfel de numar de candidaturi si pentru ca cererea a fost atat de mare ne-am hotarat sa mai suplimentam cu inca 5 locuri fiecare modul de formare

Astfel, rezultatele:

Pentru modulul de scriere a propunerilor de finantare in context Tineret in Actiune cu focus pe includerea tinerilor cu oportunitati reduse din mediul rural

Selectati (ordine alfabetica)

1. Acatrinei Ana-Maria – Asociatia Ascendent

2. Benedek Márta – Asociaţia Bodvaj

3. Berescu Marius Iulian – Asociaţia „Support for Youth Development”

4. Borja Dorina – Fundatia Simion Mehedinti – Miorita

5. Capriţă Nicuşor Daniel – Asociaţia Libera Iniţiativă şi Antrerprenoriat – Tismana

6. Cluci Maria Manuela – Asociatia Sf. Damian

7. Damoc Marian – Asociatia pentru Implicarea Tinerilor in Societate (AiTS)

8. Dorcu Catalin – APP PROCIVITAS

9. Dragoi Ana-Maria – Primaria Municipiului Craiova

10. Erdei Miron Ioan – Fundaţia Mitropolit Miron Romanul

11. Gheorghita Alina – Primaria Comunei Sascut

12. Grosu Iuliana Mihaela – Kolping Moldova

13. Iancu Ionut Marian – Asociatia “ Noi Putem “

14. Ichim Oana – Asociatia ”Stejarul din Borzesti”

15. Ilie Tatiana – Fundatia Inima de Copil

16. Iov Claudia Anamaria – Centrul Regional de Resurse pentru Economia Sociala

17. Lungu Cornelia Carmen – Asociatie “Rasinari-Confluente Europene”

18. Neculae Claudia – Asociatia Smart Projects

19. Savu Mihaela-Elena – ARED

20. Spinu Ana-Maria – Raza Sperantei din Ardeal

Lista de rezerva (ordine a prioritatii)

1. Grozavu Florin – Asociatia Focul Viu

2. Dragoi Alexandra – Asociatia Centrul Educational Strand

3. Sbirnea Iulian – Asociatia de Tineret Cultura si Educatie – Speranta Ramniceana

4. Stratula Alex – Asociatia Integred

5. Ursa Victoria Radu – Federatia Forumul Donatorilor din Romania

6. Popa S Florentina – Asociatia Vasiliada

7. Radu Alexandru – Asociatia Studentilor Facultatii de Teologie din Craiova

8. Vadeanu Adriana – ANMRF – Club Voltin

9. Ursu Mădălina- Florina – Asociatia pentru Integrare Socială şi Protecţia Mediului “Feed- Back”

10. Acasandrei Georgiana – ASIRYS

Pentru modulul de scriere a propunerilor de finantare in context Tineret in Actiune cu focus pe includerea tinerilor cu oportunitati reduse cu dizabilitati

Selectati (ordine alfabetica)

1. Batrinoiu Paula Andreea – ASAS

2. Blaga Nicolae-Sebastian – Arhiepiscopia Ortodoxă Română Sibiu

3. Bordian Daniela – Asociatia Un Zambet Bacau

4. Buda Claudia Adriana – Şcoala Specială Transilvania

5. Ciocan Iulia Diana – Crucea Rosie Romana Filiala Salaj

6. Ciubuca Vasile – Centrul Judeţean de Resurse şi de Asistenţă Educaţională Constanţa

7. Cozma Ioana – Asociatia Sindrom Down

8. Crupa Mihaela – Asociatia de Servicii Sociale SCUT Brasov

9. Cziker Roxana Elena – Liceul pentru deficienti de vedere

10. Georgescu Florin – Institutul National pentru Prevenirea si Combaterea Excluziunii Sociale

11. Giza Mihaela – Asociatia “Impreuna Vom Reusi”

12. Grigoriu Ştefan – Centrul Şcolar pentru Educaţie Incluzivă Târgu Neamţ

13. Ignat Monica Delia – Asociatia Suflet de Bihorean

14. Martin Mihai – Liceul pentru deficienti de auz

15. Mazilu Catalin – Centrul Şcolar de Educatie Inclusivă Nr. 1 Bacău

16. Rotaru Alexandru-Florin – Asociatia Myosotis Romania

17. Rusu Demmys – Grup Scolar „V. Pavelcu” pentru elevi cu deficienţe de auz

18. Sabiescu Marieta – Centrul Scolar Nr. 3

19. Stoicovici Doina – Asociatia Curcubeul Moldova Noua

20. Viscrianu Ioana – Asociatia Prietenia, Centrul de Socioterapie Pantelimon

Lista de rezerva (ordine a prioritatii)

1. Ancuta Mercea – APAHNP Cluj

2. Bondoc Ioana- Gabriela – Primaria orasului Breaza

3. Buda Mihaela Alina – Asociatia pentru Copii Primaverii

4. Saplacan Oana Nicoleta – Scoala Speciala ,,Centrul de Resusrse si Documentare privind Educatia Integrata/ Incluziva”

5. Stanescu F Ani Nicoleta – Asociatia Vasiliada

6. Beudean Angela – C.S.E.I. Nr.2

7. Isoc Isabella – Şcoala Specială C.R.D.E.I.I.

8. Albu Adina – Centrul Şcolar de Educatie Inclusivă Nr. 1 Bacău

9. Archiudean Simona Viorica – CSEI Nr.1 Bistriţa

10. Chirtes Gabriela – Liceul pentru deficienti de auz

Pentru modulul de scriere a propunerilor de finantare in context Tineret in Actiune cu focus pe includerea tinerilor cu oportunitati reduse apartinand minoritatilor etnice nationale

Selectati (ordine alfabetica)

1. Batalan Emanuela – Asociatia Rromilor Pakiw

2. Bucuresteanu Iulia – Centrul Cultural Comunitar Anton Pann

3. Burtea Maria Mihaela – Asociatia Mestesugarilor, Artistilor si Comerciantilor Romi Amari Baht

4. Candoi Andras Julien – Asociatia Studentilor Romi “Romano Suno”

5. Costache Felix-Emanuel – Centrul pentru Promovarea Tinerilor Romi

6. Cristian Carmen-Laura – Alianta pentru Unitatea Romilor

7. Dudaş Florina-Iulia – Asociaţia Studenţi pentru Societate

8. Dulceanu Cristescu Silviu Iulian – Asociatia Consens 2003

9. Dziurcovschi Simona Cătălina – Asociaţia Umanitară FAM

10. Ghita Marian – Asociatia Centrul Tinerilor Romi Amaro Suno

11. Ionescu Constantin-Petru – Asociatia “Thumende” Valea Jiului

12. Miklos Georgeta – Fundatia Ruhama

13. Nedelica Marian – Tinerii Romi pt Unitate, Solidaritate si Transparenta

14. Olteanu Catalina – Agentia de Dezvoltare Comunitara “Impreuna”

15. Simon Irina Cosmina – Asociatia Ivan Krevan

16. Stanciu Danut George Madalin – Alianta Civica a Romilor din Romania

17. Stanescu Catalin – Asociatia GipsyEye

18. Stefanescu Elena – Institutia Prefectului Judetul Dambovita

19. Szasz Marton – Asociatia Romilor din Tarlungeni

20. Vitek-Daroczi Norbert-Lehel – UCMR – RMCSSZ

Lista de rezerva (ordine a prioritatii)

1. Petrache Iulia-Georgeta – FOND

2. Dolofan Ionut – Tinerii Romi pentru Unitate, Solidaritate si Transparenta

3. Kusztos Laura Monika – Fundatia Talentum

4. Stanescu Mona – Fundatia Ruhama

5. Voicu Alin-Ionut – Reteaua Nationala a Tinerilor Romi

6. Potinche Alin – Lucian – Asociatia Sprijinirea Integrarii Sociale (A.S.I.S.)

7. Ster Georgeta Elena Alina – Fundatia de Voluntari Somaschi

8. Calbajos Margit Irina – Asociatia pt Promovarea Incluziunii Sociale

9. Bodea Gheorghe – Asociaţia de Tineret “Berekenye”

10. Tanasă Constantin – Asociaţia Pro Aktivo Roma

Rezultatele selectiei au fost postate si pe forumul ANPCDEFP – http://www.anpcdefp.ro/extern/

Inscrierile s-au terminat

Buna ziua la toata lumea

Termenul limita pentru trimiterea candidaturilor pentru cursul de scriere din aprilie de la Predeal s-a incheiat – cu mari surprise – si anume un mare numar de candidature primate!!

260 la numar!!!

Asta inseamna ca este nevoie de includere si ca rostul acestui curs este clar evident!

In primul rand le multumim tuturor celor care au trimis dosarul de candidatura pentru acest curs si in al doilea rand o sa ne para rau ca vom dezamagi multa lume, insa locurile pentru acest curs sunt destul de limitate in comparatie cu cererea

Fara alte cuvinte introductive va prezentam aici lista persoanelor care s-au inscris la curs:

1. ROSTAS AURICA ROZALIA – Fundatia Ruhama

2. MIKLOS GEORGETA – Fundatia Ruhama

3. KOZAK RITA-BRIGITTA – Fundatia Ruhama

4. Dorcu Catalin – APP PROCIVITAS

5. Zamfir Melania – Grupul Scolar Bratianu

6. Rusu Delia Elena – ASALT Iaşi -Asociaţia Studenţilor şi Absolvenţilor la Asistenţă Socială

7. Calin Maria Erzsebet – Asociatia “Mens Sana” Brasov

8. Arama Oana – Asociatia Deschide-ti Sufletul

9. Marian Damoc – Asociatia pentru Implicarea Tinerilor in Societate (AiTS)

10. Coman Daniela – Asociatia de Sprijin a Persoanelor cu Nevoi Speciale- Luceafarul, Neamt

11. ANDROSCA DANIELA – Scoala nr 156 ,,Sf. Mare Mucenic Gheorghe”

12. Sbirnea Iulian – Asociatia de Tineret Cultura si Educatie – Speranta Ramniceana

13. Imre Nagy – Organizatia Pentru Arta si Cultura

14. Cozma Ioana – Asociatia Sindrom Down –Centru de Zi pentru Copii cu Dizabilitati

15. Bratu Cezar Marius – FOND

16. Petrache Iulia-Georgeta – Federaţia Organizaţiilor Neguvernamentale pentru Dezvoltare din România (FOND)

17. Dudaş Florina-Iulia – Asociaţia Studenţi pentru Societate

18. PUIU LUMINITA ZOIA – ASOCIATIA DE COPII SI TINERET ALICE VOINESCU-ACTAV

19. Ciobanu Florin – Asociatiei pentru Democratizare, Educatie si Culturalizare

20. PUIU Liliana – CLUBUL SPORTIV “ALESSIO PASCALI”

21. Ancuta Mercea – Asociatia pentru Protejarea si Ajutorarea Handicapatilor Neuro-Psihici Cluj (APAHNP Cluj)

22. Cristea Irina Diana – asociatia pentru initiative durabile

23. Andreea Caplescu – Asociatia EUROARMONIA

24. EDU ADRIAN – ASOCIATIA CRESTIN DEMOCRATA A ROMILOR

25. FLOREA GEORGETA – ASOCIATIA “FLUTURASII –LES PAPILLONS”

26. CIUBUCĂ VASILE – Centrul Judeţean de Resurse şi de Asistenţă Educaţională Constanţa

27. Bercuci Sonia-Maria – AIDA Asociaţia pentru Iniţiative Durabile – Alternative

28. Calbajos Margit Irina – Asociatia pt Promovarea Incluziunii Sociale

29. Vlad Ion Cristian – Asociatia “Mens Sana” Brasov

30. Cristian Carmen-Laura – Alianta pentru Unitatea Romilor

31. Capriţă Nicuşor Daniel – Asociaţia Libera Iniţiativă şi Antrerprenoriat – Tismana

32. TABREA DANA NICOLETA – LICEUL VASILE ALECSANDRI IASI

33. Bodea Gheorghe – Asociaţia de Tineret “Berekenye”

34. Blaga Nicolae-Sebastian – Arhiepiscopia Ortodoxă Română Sibiu

35. Mangu Marin – Asociataia Ajutorul Total

36. Pamfil Madalina – Asociatia Sfanta Ana

37. Ionescu Constantin-Petru – Asociatia “Thumende” Valea Jiului

38. Răpceanu Ioana Alexandra – Impact National

39. BĂTRÎNOIU PAULA ANDREEA – ASOCIAŢIA STUDENŢILOR DE LA ASISTENŢĂ SOCIALĂ (ASAS) CLUJ-NAPOCA

40. Ichim Oana – “Asociatia” Stejarul din Borzesti” o traditie ce nu se pierde”

41. Mihaescu Andreea Laura – Universitatea de Stat din Pitesti

42. DIMITRIU CARMEN – COLEGIUL NATIONAL”MIHAIL SADOVEANU”- PASCANI

43. CICAL ADINA – S.A.M. BOTOŞANI

44. FLOREA MARIAN EUGEN – SOCIETATEA NAŢIONALĂ DE CRUCE ROŞIE DIN ROMÂNIA-FILIALA DÂMBOVIŢA

45. POPESCU GHEORGHE – SOCIETATEA NAŢIONALĂ DE CRUCE ROŞIE DIN ROMÂNIA-FILIALA DÂMBOVIŢA

46. NITA ELENA – ASOCIATIA PAEM TARGOVISTE

47. DRAGOMIR MIHAELA ALINA – ASOCIATIA PAEM TARGOVISTE

48. SZASZ MARTON – ASOCIATIA ROMILOR DIN TARLUNGENI

49. CRUPA MIHAELA – Asociatia de Servicii Sociale SCUT Brasov

50. CALIN IOANA – LICEUL TEORETIC “INDEPENDENTA”

51. Burtea Maria Mihaela – Asociatia Mestesugarilor, Artistilor si Comerciantilor Romi Amari Baht

52. ANDRIES MIHAELA ROXANA – Red Ribbon Falticeni

53. ISTRATE IULIA – ASOCIATIA “RESPECTA DIVERSITATEA

54. MIHAI AMARANDEI – LICEUL PT ELEVI CU DEFICIENTE DE VEDERE CU CLASELE V-XII

55. Vlad Nicoleta – Alianta pentru Unitatea Romilor

56. Alexandrescu Mariana Roxana – Scoala Speciala Valea Mare Stefanesti

57. Bondoc Ioana- Gabriela – Primaria orasului Breaza

58. Manu Aurelian – Sindicatul IDM ,, Solidaritatea “ Buzau

59. Vlas Stefan – Liceul cu Program Sportiv.

60. CODRUTA ZABALAN- LIGA ROMANA CONTRA REUMATISMULUI

61. BĂŢĂLAN Emanuela Adina – ASOCIAŢIA RROMILOR – PAKIW – DIN JUDEŢUL HUNEDOARA (ARP)

62. Vladu Gabriel Ioan – Asociaţia “Dezvoltarea Resurselor pentru Toţi – D.RE.P.T.” Arad

63. Grigoriu Ştefan – Centrul Şcolar pentru Educaţie Incluzivă Târgu Neamţ

64. SIMON IRINA COSMINA – ASOCIAŢIA PENTRU DEZVOLTARE LOCALĂ IVAN KREVAN

65. Ciudesnic Octavian – Asociatia Maini Intinse

66. Gîtan Mirela Iuliana – Asociatia Vasiliada

67. Deaconu Alexandra – Terre des hommes

68. POPOVICI MIHAI – ASOCIAŢIA PENTRU DEZVOLTARE LOCALĂ IVAN KREVAN

69. RADU ALEXANDRU – ASOCIATIA STUDENTILOR FACULTATII DE TEOLOGIE DIN CRAIOVA

70. DICU IONELA- CRISTINA – SCOALA CU CLASELE I- VIII, GÎNGIOVA- DOLJ

71. GHIOCANU STEFANIA CRISTINA – Asociatia de Tineret ECOTIM

72. Cristinel Sprinteriou – Grupul Scolar Auto, Onesti

73. CAPISIZU SOFIA SIMONA – FILIALA DE CRUCE ROSIE OLT

74. NENIŢESCU CĂTĂLINA – FUNDAŢIA “DIMITRIE CANTEMIR”

75. Dziurcovschi Simona Cătălina – Asociaţia Umanitară FAM

76. Popa Olivia Stefania – Fundatia Chance For Life

77. Mureanu Georgeta – Asociatia Tinerilor Rromi Valcea

78. Ariton Ana – Maria –

79. Tudor Oana Nela – ALED

80. GOLEA NICOLETA DANIELA – Dunare.EDU

81. Alexandra Tătar – Asociaţia Pontes

82. Dutescu Cristina Beatrice – Colegiul National Ion Minulescu Slatina ONG ECOTIM Slatina

83. BUDA MIHAELA-ALINA – ASOCIAŢIA “PENTRU COPIII PRIMĂVERII”

84. Calin Catalin-Virgil – Asociatia “Mens Sana” Brasov

85. Rotundu-Cojocaru Mirela – CJAP

86. Zare Vasile – S.A.H.O

87. IOV Claudia Anamaria – Centrul Regional de Resurse pentru Economia Social

88. FERŢADIMARIAN – Asociaţia de Dezvoltare Locală “Ivan Krevan”

89. SENKIV FERŢADI OKSANA – Liceul ucrainean “Taras Şevcenko”

90. CZIKER Roxana Elena – LICEUL PENTRU DEFICIENŢI DE VEDERE

91. Stoica Andreea-Mihaela – Fun Science System

92. Caltea Adrian – Asociatia Crescens

93. Bordeianu Marian George – Asociatia de Tineret Chindia

94. Saplacan Oana Nicoleta – Scoala Speciala ,,Centrul de Resusrse si Documentare privind Educatia Integrata/ Incluziva”, Cluj- napoca

95. POPA MALINA TEODORA RALUCA – C.S.E.I. Nr.2

96. Mihai Maria – Fundatia Social-Culturala a Romilor “Ion Cioaba”

97. Stanescu F Ani Nicoleta – Asociatia Vasiliada

98. Krauciuc Ana – grup informal

99. Cobzuc Cristina Loredana – Gradinita cu Program normal Nr. 1

100. Coman Cristina-Stefania – Directia Judeteana pentru Tineret, Calarasi

101. Dumitru Razvan Cosmin – Asociatia “Europolis” Calarasi

102. Sirbuletu Theodor – Grup Școlar “Vasile Pavelcu”, Iași

103. Musat Andreea – Asociatia “Reteaua Nationala a Tinerilor Romi”

104. Ciocan Iulia Diana – Crucea Rosie Romana Filiala Salaj

105. Buda Claudia Adriana – Şcoala Specială Transilvania

106. Bucuresteanu Iulia – Centrul Cultural Comunitar Anton Pann

107. CAMARAŞ VIRGINIA – Centrul judetean de resurse si asistenta educationala Constanta-Liceul Teoretic Negru Voda

108. Filip Renata Alexandra – Liga Studentilor si absolventilor hidrotehnisti organizati

109. Daniela Bordian – Asociatia Un Zambet Bacau

110. Larisa Bordian – Asociatia Un Zambet Bacau

111. DINU V. MIHAIL – CLUBUL SPORTIV OLIMPIA SLOBOZIA

112. Lostun Marius-Alexandru – Liga S.A.H.O

113. Voicu Alin-Ionut – Reteaua Nationala a Tinerilor Romi

114. Candoi Andras Julien – ASOCIATIA STUDENTILOR ROMI “ROMANO SUNO” CLUJ NAPOCA

115. Benedek Márta – Asociaţia Bodvaj

116. Ursu Mădălina- Florina – Centrul Pilot de Voluntariat- proiect al Asociaţiei pentru Integrare Socială şi Protecţia Mediului “Feed- Back” Braşov

117. Durac Valentina – Colegiul Naţional “Kemal Ataturk”, Medgidia

118. IOAN PETRISOR – ASOCIATIA RROMILOR “INIMA DE RROM”

119. JOITOIU TITUS – Asociatia Euro Tineret Teleorman

120. Deaconu Ionut Cristian – Federatia Nationala de Mediu-Ecologistul (federatie sindicala)

121. Savu Mihaela-Elena – ASOCOATIA ROMANA PENTRU EDUCATIE SI DEZVOLTARE -ARED

122. Gogosanu F Valentina Mihaela – Asociatia Vasiliada

123. Cǎpǎţînǎ Mirela – Centrul Judeţean de Resurse şi de Asistenţǎ Educaţionalǎ- departament Centrul Judeţean de Asistenţǎ Psihopedagogicǎ

124. Grosu Iuliana Mihaela – Kolping Moldova

125. Ursa Victoria Radu – Federatia Forumul Donatorilor din Romania

126. TANASE IONEL – CONSILIUL LOCAL AL COMUNEI SOLDANU

127. ADRIANA VĂDEANU – ANMRF LOUIS PASTEUR BRAILA – CLUBUL VOLTIN

128. COSTACHE Felix-Emanuel – Centrul pentru Promovarea Tinerilor Romi

129. RITVEISZ TUNDE – Scoala Speciala – Olteni

130. Ghita Marian – Asociatia Centrul Tinerilor Romi Amaro Suno

131. Strătulă Alex – Integred

132. Tanasă Constantin – Asociaţia Pro Aktivo Roma

133. Avrămescu Constantin – Centrul de Pedagogie Curativă Hunedoara

134. TOLCA SUSANA-SIMONA-CRINA – C.S.E.I. Nr.2

135. Alina Gheorghita – Primaria Comunei Sascut

136. ACSENTE TEDDI CONSTANTIN – CENTRUL SCOLAR PENTRU EDUCATIE INCLUZIVA NR.2

137. Vitek-Daroczi Norbert-Lehel – Uniunea Cercetaşilor Maghiari din România – Romániai Magyar Cserkészszövetség (UCMR – RMCSSZ)

138. Grozavu Florin – Asociatia pentru Dezvoltare Durabila „Focul Viu” Focsani

139. SPîNU ANA-MARIA – RAZA SPERANŢEI DIN ARDEAL

140. Morun Valentina – Scoala Speciala Nr. 1 “Emil Garleanu”

141. RADULESCU LIVIU – PRIMARIA BUCIUMENI

142. CIOBANU CAMELIA VERGINICA – Fundatia Pro-Culture

143. RADULESCU MONICA – ASOCIATIA MEDIATORILOR RROMI DIN ROMANIA

144. Borja Dorina – Fundatia ,,Simion Mehedinti-Miorita”

145. DOBRE DANIEL – PRIMARIA COMUNEI CHIRNOGI

146. NICA MARICICA – ASOCIATIA MEDIATORILOR RROMI DIN ROMANIA

147. Olteanu Catalina – Agentia de Dezvoltare Comunitara “Impreuna”

150. Alexe Dumitru – Asociatia pentru Tanarul European

151. Acatrinei Ana-Maria – Asociatia Centrul de Studii si Programe pentru Dezvoltarea Serviciilor Sociale Comunitare Ascendent (Asociatia Ascendent)

152. Năftănăilă Otilia Codruța – Asociatia pentru Educatie Multiculturala – A.p.E.M.

153. Stefanescu Elena – Institutia Prefectului Judetul Dambovita / Biroul Judeten pentru Romi

154. BEUDEAN ANGELA – C.S.E.I. Nr.2

155. Claudia Neculae – Asociatia Smart Projects

156. Burlacu Raluca Elena – Asociatia Shotron

157. Stanescu Catalin – Asociatia GipsyEye

158. CATRANGIU SEBASTIAN – ASOCIATIA CETATENILOR EUROPENI IMPLICATI

159. GEORGESCU FLORIN – Institutul National pentru Prevenirea si Combaterea Excluziunii Sociale pentru Persoanele cu Handicap

160. Androne Bogdan Ionut – Partida Romilor “Pro Europa” Fagaras.

161. Teodorescu Elena Oana – Asociatia Sfantul Stelian

162. MITICAN SANDU – ASOCIATIA CONSENS 2003

163. DULCEANU CRSITES CU SILVIU IULIAN – ASOCIATIA CONSENS 2003

164. Tănăsescu Otilia-Elena – Centrul Roman pentru Initiativa Sociala

165. RUSU DEMMYS – ŞCOLAR „V. PAVELCU” pentru elevi cu deficienţe de auz IAŞI

166. Stanciu Danut George Madalin – Alianta Civica a Romilor din Romania

167. Dunca Ştefana Maria – Centrul de Jocuri Mirakolix

168. Dragoi Ana-Maria – Primaria Municipiului Craiova

169. HAMZA CECILIA – GRUP ŞCOLAR „V. PAVELCU” pentru elevi cu deficienţe de auz IAŞI

170. MAGDA Delia Nicoleta – Primăria Municipiului Alba Iulia

171. MAN ANDREEA LORENA – Primăria Municipiului Alba Iulia

172. Lorant Cadar – Asociatia “Pass Alternativ” Brasov

173. Angelica Stoican – Asociatia Hercules

174. Manea Raluca Madalina – Asociatia pentru Educatie Multiculturala – A.p.E.M.

175. Sabiescu Marieta – Centrul Scolar Nr. 3

176. FILIPINE ARMANDA – Anima Caste

177. Acasandrei Georgiana – ASOCIAŢIA SUPER TINERI (ASIRYS)

178. Titiriga Mihaela Daniela – Asociatia Studentilor Facultatii de Teologie din Craiova(ASFTC )

179. Isoc Isabella – Şcoala Specială C.R.D.E.I.I.

180. RUPA MARCONI – Scoala Speciala nr.6 “Sf.Nicolae”

181. MOIKA DE SALAS – FUNDATIA COMPARTIR

182. ZAMFIR RAMONA – Scoala ,,Simion Mehedinti”

183. Petaca Daniela Maria – Partida Romilor Pro Europa –Tineret

184. Lungu Cornelia Carmen – Asociatie “Rasinari-Confluente Europene”

185. Ster Georgeta Elena Alina – Fundatia de Voluntari Somaschi

186. POSIRCA ALINA – GRUP INFORMAL

187. Necea Valentina – Blocul National Sindical

188. Popescu Ioan – Fundatia Elmi

189. MAZILU CĂTĂLIN – Centrul Şcolar de Educatie Inclusivă Nr. 1 Bacău

190. MARTIN MIHAI – LICEUL PENTRU DEFICIENTI DE AUZ CLUJ-NAPOCA

191. Fianu Gabriela – Şcoala Specială Valea Mare

192. GîZA MIHAELA – ASOCIATA DE SPRIJIN A COPIILOR SI TINERILOR CU CERINTE EDUCATIVE SPECIALE ÎMPREUNĂ VOM REUŞI” BOTOŞANI

193. GIURGIU NICOLETA – IOANA – Centrul Judetean pentru Conservarea si Promovarea Culturii Traditionale “Cindrelul – Junii” Sibiu

194. LOTREAN CLAUDIA NICOLETA – CENTRUL JUDETEAN PENTRU CONSERVAREA SI PROMOVAREA CULTURII TRADITIONALE “Cindrelul-Junii” SIBIU

195. Balogh Camelia Dumitra –

196. BĂIAŞU ALINA GABRIELA – GRUP ŞCOLAR INDUSTRIAL “ION BĂNESCU”

197. Damian Maria Gabriela – ANCAAR

198. Cluci Maria Manuela – Asociatia Sf. Damian

199. IOSIPESCU RUXANDA – CENTRUL JUDETEAN DE RESURSE SI ASISTENTA EDUCATIONALA BACAU

200. DOLOFAN IONUT-MARINEL – TRUST – Tinerii Romi pentru Unitate, Solidaritate si Transparenta

201. Potinche Alin – Lucian – Asociatia Sprijinirea Integrarii Sociale (A.S.I.S.)

202. Balogh Nicolae Radu

203. Albu Adina – Centrul Şcolar de Educatie Inclusivă Nr. 1 Bacău

204. Popa S Florentina – Asociatia Vasiliada

205. Badea Mariana – Asociatia Eco Solutions

206. Berescu Marius Iulian – Asociaţia „Support for Youth Development”

207. Nedelica Marian – TRUST – Tinerii Romi pt Unitate, Solidaritate si Transparenta

208. Erdei Miron Ioan – Fundaţia Mitropolit Miron Romanul

209. PĂLĂCEAN COSMINA – Centrul Şcolar pentru Educaţie Incluzivă

210. Jianu Ariana – Centrul Școlar pentru Educație Incluzivă “AURORA” Reșița

211. Rotaru Alexandru-Florin – Asociatia Myosotis Romania

212. Mărgărita Ion – Centrul Școlar pentru Educație Incluzivă ”Aurora” Reșița

213. Ioana Petrache – Fundaţia PACT

214. Zȋrnea Sorina – AsociaŃia StudenŃilor Crestini Ortodocsi

215. Vinca Ramona-Cristina – Asociatia de dezvoltare si protectia mediului ”Zboina”din Soveja,Vrancea

216. Archiudean Simona Viorica – CSEI Nr.1 Bistriţa

217. Mirela Ochirosi – Asociatia de Servicii Sociale Scut- Brasov

218. Mălăescu Raluca – Asociatia Pro-Sper

219. Nicoleta Tătulea – Liceul Teoretic Nicolae Cartojan, Giurgiu

220. Stanescu Mona – Fundatia Ruhama

221. CHELMU ECATERINA – CENTRUL ŞCOLAR PENTRU EDUCAŢIE INCLUZIVĂ ROMAN

222. Kusztos Laura Monika – Fundaţia Talentum

223. Potinc Oana – Societatea Studentilor in Medicina din Bucuresti

224. Ilie Teodora – Asociaţia pentru Animaţie Socio Culturala şi Educaţie Populară “Arc en ciel”

225. SCHULLER HAJNAL – LICEUL TEORETIC „BÁTHORY ISTVAN”,

226. DRAGOI ALEXANDRA – Asociaţia Centrul Educaţional Ştrand

227. IGNAT MONICA DELIA – ASOCIATIA DE TINERET SUFLET DE BIHOREAN

228. Mihaela IANCU – Asociatia Romilor Fratia

229. Iancu Ionut Marian – Asociatia “ Noi Putem “

230. FOLOŞTINĂ RUXANDRA – Universitatea din Bucuresti, Facultatea de Psihologie si Stiintele Educatiei

231. BEUCA ŞTEFAN – Grupul de Iniţiativă „Poienarii”

232. Boaţă Olguţa Maria – LICEUL CU PROGRAM SPORTIV, SLATINA, OLT

233. Viscrianu Ioana – Asociatia Prietenia, Centrul de Socioterapie Pantelimon

234. Scripet Adriana Irina – Asociatia “Invierea”

235. PRUNDARU MARIUS – ASOCIAŢIA ECOLOGICĂ FLOARE DE COLŢ

236. Peter Ludmila Andreea – Colegiul National “Ion Maiorescu”

237. ILIE TATIANA – Fundatia “ Inima de copil ”

238.Craciun Ana Mihaela – Asociatia Nationala pentru Copii si Adulti cu Autism din Romania

239. Dragan Oana Claudia – Grup Scolar „Timotei Cipariu”-Blaj

240. Maria Claudia Cojocaru – Asociatia Sf. Damian

241. Cozma Andreea – Consiliul Elevilor din C.N. Unirea

242. Stanciu Mihaela – Pro-Sper

243. Alexandru Done – Direcţia Generală de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului sector 6

244. Buricea Claudia – Asociatia “Invierea”

245. Cornelia Cozmiuc – ARAS, Asociatia Romana Anti SIDA filiala Iasi

246. CHIRTES R. GABRIELA – LICEUL PENTRU DEFICIENŢI DE AUZ, CLUJ-NAPOCA

247. Rusan Minodora – Maria – Grup Scolar “ Timotei Cipariu”

248. DANDOS AVRAM CRINUT – Partida Romilor Pro Europa

249. MANOLACHE ADRIAN ALEXANDRU CRISTOFOR – ASOCIATIA PENTRU PROMOVAREA SIGURANTEI IN COMUNITATE BOTOSANI

250. Busuioc S. Cristina Nicoleta – Asociatia Pas Alternativ

251. Stoicovici Doina – Asociatia Curcubeul Moldova Noua

252. Balogh Camelia Dumitra – Asociaţia “Sf. Nicolae Milostivul”

253. BALOGH NICOLAE RADU – Parohia Ortodoxă Episcopia Bihor

254. StANCIU Gabi –

255. Fratila Adriana –

256. Vasilea Adriana –

257. Badica I. Ana –

258. Gheorghe Maria –

259. Iuonas Norbert – Asociatia Studentilor Romi Romano Suno

260. Ionita Ecaterina – Asociatia Interetnica Drepturile Omului Mihai Viteazu

Rezultatele selectiei se vor afisa atat pe acest blog cat si pe forum,ul ANPCDEFP pana in data de 1 aprili